Pasaż Książecy w gospodarstwie książęcym na Kępie

Niewykluczone, że północna część Pszczyny doczeka się poważnej inwestycji. Na terenie gospodarstwa książęcego na Kępie planowane jest zlokalizowanie centrum handlowego. Do tego celu zostanie przygotowany budynek wielkiej obory.

– Kiedy tam weszliśmy, nie byliśmy tym wnętrzem zachwyceni – mówi inwestor Jacek Muszyński. – Była tam rampa, malarnia, zaplecze socjalne i bałagan. Kiedy zaczęliśmy usuwać niepotrzebne rzeczy i porządkować to wszystko, okazało się, że jest to stylowa budowla, z której można zrobić unikatowy obiekt łącząc tradycję z nowoczesnością. Stare mury połączone zostaną z częściami przeszklonymi, ma być przestronnie, funkcjonalnie i estetycznie.

Odrestaurowany budynek na pewno będzie odzwierciedlał w każdym calu swoją dawną świetność. Zapewnia o tym architekt Stanisław Niemczyk, odpowiedzialny za projekt. Jest on przeciwny jakiejkolwiek pseudostylizacji.

Pasaż Książęcy Pszczyna będzie miał dwie kondygnacje. Zostaną tu ulokowane sklepy spożywcze, odzieżowe, apteka oraz lokale gastronomiczne. Właściciel nie chce jeszcze podawać żadnych możliwych dat zakończenia prac, jednak nie ukrywa, że bardzo chciałby oddać budynek do użytku jeszcze w 2012 roku.