Plany wobec Pasażu Książęcego

Pasaż Książęcy Pszczyna to nowo powstające w mieście centrum handlowe. Zlokalizowane będzie w budynku dawnej obory na terenie gospodarstwa książęcego na Kępie w północnej części miasta. Dwa lata temu budynek nabył od miasta prywatny inwestor, Jacek Muszyński.

Pasaż Książęcy Pszczyna będzie kompleksem dwóch budynków przeznaczonych do celów handlowo-usługowych i rozrywkowych. Łączna powierzchnia budynków ma wynieść 3 600 metrów kwadratowych. Całości dopełni parking na ok. 130 pojazdów.

Architektonicznie budynek ma nawiązywać do tradycyjnej zabudowy, jaka mieściła się na terenie gospodarstwa. Architekt jest przeciwny wprowadzaniu dodatkowych stylizacji. Pasaż Książęcy ma w całości odzwierciedlać ducha historycznego Pszczyny i być miejscem przyjaznym zarówno dla mieszkańców jak i lokalnych przedsiębiorców.

Właściciel przyznaje, że prowadzone są już rozmowy z potencjalnymi najemcami powierzchni handlowych. Oferta handlowa ma być bardzo szeroka. Na parterze pojawi się m.in. sklep spożywczy, kwiaciarnia, apteka i drogeria. Pierwsze piętro, zarówno w nowej jak i starej części budynku, będzie pełne salonów i sklepów odzieżowych. Pozostała część budynku przeznaczona będzie na biura przedstawicielskie firm i część administracyjną Pasażu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nic nie pokrzyżuje planów inwestora to budynek może być oddany do użytku już w połowie 2012 roku.